UplynuláSeznámení s provazy a technikou – Úplné základy a Částečné závěsy

 • WS 1 – Úplné základy vázání
  14.5.2022
  11:00 - 18:30
 • WS 2 - Částečné závěsy pro každého
  15.5.2022
  11:00 - 18:30

Workshopy jsou vyprodané, můžete se hlásit na místa náhradníků. Další termín je 30.-31.7.2022.

Připravili jsme pro vás celovíkendový workshop pro úplné začátečníky, kde se dostanete k úplným základům vázání. Pár základních úvazů si s sebou odnesete domů stejně jako pocit, že si s nimi dokážete hrát podle své fantazie.

Sobota bude věnována úplným základům vázání na zemi. V neděli si budeme hrát na půl cesty do vzduchu.

WS 1: Úplné základy vázání

Sobota 14.5.2022 11-18:30 (s přestávkou na oběd)

Někde jste vázání viděli a zaujalo vás? Chcete ochutnat, jaké to je, než se rozhodnete pro techničtější workshopy?

Na tomto workshopu se naučíte úplné základy vázání. A nebude to jen technika. 

U jednoho provazu nezůstane. Použijeme více provazů, kterými tou nejjednodušší technikou partnera spoutáme do různých pozic, vhodných například i do postele.

Na své si přijdou také vázaní, kteří dostanou příležitost sami ovlivnit průběh a výsledek vázání při různých cvičeních. Naučí se nejen rozpoznávat signály svého těla, ale také kdy a jak je komunikovat svému partnerovi.

Na programu tak bude zejména:

 • používání provazu a manipulace s ním
 • základní vázání a jejich možnosti
 • komunikace prostřednictvím provazu
 • minimalistické a efektní způsoby vázání
 • základy bezpečnosti

Pokročilost: Workshop je vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé.

WS 2: Částečné závěsy pro každého

Neděle 15.5.2022 11-18:30 (s přestávkou na oběd)

Přijďte se naučit, jak využít element vzduchu a země zároveň. Stačí umět základní úvazy jako single, double column tie (vázání jedné a dvou rukou) a manipulovat s provazem.

Budeme si hrát s jedním a později i více závěsnými provazy, abychom vytvořili pocity. Naučíme se využívat zem jako bezpečnou oporu, ale i jako intenzivní prvek vázání. Budeme si hrát s fixními polohami, ale budeme polohy i měnit tak, abychom naše protějšky zabavili, vymysleli jim nějakou výzvu nebo je donutili zapomenout na okolní svět.

Na své si přijdou také vázaní, kteří dostanou příležitost sami ovlivnit průběh a výsledek vázání při různých cvičeních. Naučí se nejen rozpoznávat signály svého těla, ale také kdy a jak je komunikovat svému partnerovi.

Na programu tak bude zejména:

 • bezpečné uvázání závěsných provazů
 • komunikace prostřednictvím provazu v částečném závěsu
 • minimalistické a efektní způsoby vázání

Pokročilost: Workshop je vhodný pro mírně pokročilé, kteří umí single a double column tie a umí manipulovat s provazem.

Vezměte si s sebou

 • Provazy – vezměte si 3-4 provazy na sobotní workshop a 4-6 provazů na nedělní workshop.  Vhodná délka provazů je 7,5-8 metrů. Provazy si bude možné zakoupit na místě. Nejste-li si jisti, jaké provazy jsou vhodné a kolik stojí, můžete se podívat na náš obchod s provazy www.provazem.cz nebo nám pošlete dotaz. Provazy doporučujeme kupovat až na workshopu.
 • Nejméně čtyři karabiny nebo kruh na zavěšování pro workshop č. 2. Karabiny i kruhy budou k zakoupení na místě.

Organizační pokyny

Otevření prostor bude v obou dnech 10:45.

Workshop se bude konat v Praze na Andělu v našem novém krásném studiu, přesná adresa vám bude zaslána po schválení registrace. V prostoru jsou futony, podložky nejsou potřeba. Do hlavního prostoru vstup pouze bez bot nebo v přezůvkách.

Na workshop je nezbytné se včas zaregistrovat, počet míst je omezený. Níže naleznete registrační formulář. Cena v registračním formuláři je pro jednu osobu. Při registraci uveďte počet osob (tj. pro pár vyberte 2 místa).

Pokud se hlásíte s partnerem každý zvlášť, prosím uveďte to do poznámky k registraci. Pro schválení rezervace je nutné mít partnera a platba předem. Pokud partnera nemáte, uveďte do poznámky k registraci, zda byste rádi vázali s mužem nebo ženou a jakou roli chcete zastávat. Registrace vám bude schválena v případě, že se přihlásí vhodný protějšek.

Lektoři

We're sorry, but all tickets sales have ended because the event is expired.