Uplynulá Kinbaku Summer Club

Na léto jsme připravili zajímavou akci pro příznivce kinbaku. Po dobu tří dnů budete mít možnost pronikat do hloubky kinbaku, zkoumat, vytvářet, učit se od ostatních a spolu s ostatními, užívat si a vázat. Program bude různorodý a bude sestávat z bádacích skupin, promítánípřednášek a zejména večerního Kinbaku Clubu. Co si pod tím představit se dozvíte na následujících řádcích.

Program

Bádací skupiny

Hlavním programem budou tzv. Bádací skupiny. Těch může být i několik najednou. Jejich témata si budou domlouvat účastníci v ranním zahajovacím bloku. Účast není povinná, každý se může připojit k tématu dle vlastních preferencí nebo si dokonce vyvořit vlastní. Očekává se, že účastníci přijdou s vlastními tématy, která budou chtít zkoumat. Skupina může mít formální podobu s vedoucím tématu (zejména těch, kterých se někdo výslově ujme), ale také zcela neformální s rovnocennými účastníky. Jeden může vázat a ostatní vázání doplňovat anebo mohou všichni vázat a až na konci dát dohromady výsledky svého zkoumání. Pro účast ve skupině postačuje hluboký zájem o dané téma. Ta tak budou spíše odlišná od těch běžných workshopových. Obsahem Bádací skupiny může být cokoliv. Vázání s vymýšlením nových pozic či postupů, jejich focení, zkoumáním estetiky různých vázání, objevování emočních dopadů… Na konci dne by měla každá skupina prezentovat výsledky svého bádání.

Promítání

Práce otců kinbaku je zaznamenána na fotkách a videích. Kde jinde se inspirovat a dozvědět více než při studiu těchto materiálů z blížké či dávné historie. Každý den po obědě budeme věnovat čas jejich sledování nebo rozboru a diskuzi.

Přednášky

Na přednáškách se můžete dozvědět více na témata historie i současnosti kinbaku, estetiky a dalších témat tomu blízkých.

Kinbaku Club

Tím nejdůležitějším bodem programu bude každý večer Kinbaku Club. Co si pod tím představit? Jeden či dva riggeři budou vázat jednoho či dva vázané. Výsledkem bude session, byť možná trochu netradiční. Může být o fotografování, zábavě, hlubokých emocích, objektifikaci, ponížení, bolesti, odevzdání… Přihlížející nebudou pouhými diváky, ale přijemenším třetí stranou vedle riggera a vázaného, častěji i vtaženi do děje a samotným středobodem dění.

Harmogram

Program Kinbaku Summer Clubu bude probíhat každý den od 11:00 do 22:00. Jednotlivé bloky budou:

  • 11:00-11:30 Zahájení dne, naplánování programu
  • 11:30-13:15 Bádací skupina
  • 13:15-14:00 Prezentování výsledků a diskuze
  • 14:00-15:30 Přestávka
  • 15:30-16:30 Promítání a přesnášky
  • 16:45-18:00 Bádací skupina
  • 18:00-18:30 Prezentování výsledků a diskuze
  • 18:30-20:00 Přestávka
  • 20:00-22:00 Kinbaku Club

Jednotlivé bloky jsou jasně dané, ale nikoliv jejich program. Ten budeme upřesňovat ve společné skupině ještě před začátkem akce (zejména přednášky a promítání) a hlavně každý den v první zahajovacím bloku (obsah bádacích skupin a diskuzí).

Pokročilost

Workshop je určený pro účastníky workshopů série Kinbaku.

Organizační pokyny

Otevření prostor bude otevřen vždy od 10:30.

Přesná adresa místa konání vám bude zaslána až po schválení registrace.

Na akci je nezbytné se včas zaregistrovat, počet míst je omezený. Níže naleznete registrační formulář. Cena v registračním formuláři je pro jednu osobu. Při registraci uveďte počet osob (tj. pro pár vyberte 2 místa). Na akci se nemusíte hlásit v páru. Pro schválení rezervace je nutná platba předem.

 

Registrace

We're sorry, but all tickets sales have ended because the event is expired.
Workshop
Pá 4.8.2023 - Ne 6.8.2023
11:00
22:00