Víkendový workshop

Budoucí #1 Workshop Seznámení s provazy a Částečné závěsy

Připravili jsme pro vás celovíkendový workshop pro úplné začátečníky, kde se dostanete k vázání hravou formou. Pár základních úvazů si s sebou odnesete domů stejně jako pocit, že si s nimi dokážete hrát podle své fantazie.

Sobota bude věnována úplným základům vázání na zemi. V neděli si budeme hrát na půl cesty do vzduchu.

Na workshop #1 Seznámení s provazy navazují #2 Základy vázání, které jsou o poznání techničtější. 

WS 1: Seznámení s provazy

Sobota 10.8.2024 11-18:30 (s přestávkou na oběd)

Někde jste vázání viděli a zaujalo vás? Chcete ochutnat, jaké to je, než se rozhodnete pro techničtější workshopy?

Na tomto workshopu se naučíte úplné základy vázání. A nebude to jen technika. Provazem je totiž možné nejen spoutávat, ale také hladit, objímat a vést jako při tanci a spoustu dalšího podle nálady vás obou.

Příjemnou a hravou formou se naučíte používat jediný provaz k tomu, abyste zaměstnali mysl vašeho partnera tak, že vše kolem přestane existovat. Uvidíte, že vázání se skládá ze spousty elementů a naučíte se je poskládat dle vlastní nálady a chuti svého partnera tak, abyste dokázali pro sebe a svého partnera vytvořit “bublinu”, ve které čas a prostor přestane existovat.

U jednoho provazu ale nezůstane. Použijeme více provazů, kterými tou nejjednodušší technikou partnera spoutáme do různých pozic, vhodných například i do postele.

Na své si přijdou také vázaní, kteří dostanou příležitost sami ovlivnit průběh a výsledek vázání při různých cvičeních. Naučí se nejen rozpoznávat signály svého těla, ale také kdy a jak je komunikovat svému partnerovi.

Na programu tak bude zejména:

 • používání provazu a manipulace s ním
 • základní vázání a jejich možnosti
 • komunikace prostřednictvím provazu
 • minimalistické a efektní způsoby vázání
 • základy bezpečnosti

Pokročilost: Workshop je vhodný pro začátečníky.

WS 2: Částečné závěsy

Neděle 11.8.2024 11-18:30 (s přestávkou na oběd)

Neumíte takate kote, nebaví vás předem dané struktury, ale chcete si hrát na půl cesty do vzduchu?

Přijďte se naučit, jak využít element vzduchu a země zároveň. Stačí umět základní úvazy jako single, double column tie (vázání jedné a dvou rukou) a manipulovat s provazem.

Budeme si hrát s jedním a později i více závěsnými provazy, abychom vytvořili pocity. Naučíme se využívat zem jako bezpečnou oporu, ale i jako intenzivní prvek vázání. Budeme si hrát s fixními polohami, ale budeme polohy i měnit tak, abychom naše protějšky zabavili, vymysleli jim nějakou výzvu nebo je donutili zapomenout na okolní svět.

Na své si přijdou také vázaní, kteří dostanou příležitost sami ovlivnit průběh a výsledek vázání při různých cvičeních. Naučí se nejen rozpoznávat signály svého těla, ale také kdy a jak je komunikovat svému partnerovi.

Na programu tak bude zejména:

 • bezpečné uvázání závěsných provazů
 • komunikace prostřednictvím provazu v částečném závěsu
 • minimalistické a efektní způsoby vázání

Pokročilost: Workshop je vhodný pro začátečníky, kteří umí single a double column tie a umí manipulovat s provazem. Úplní začátečníci by měli nejdříve absolvovat sobotní workshop Seznámení s provazy.

Vezměte si s sebou:

 • Provazy – vezměte si 3-4 provazy na sobotní workshop a nejméně 4 provazy na nedělní workshop.  Vhodná délka provazů je 7,5-8 metrů. Provazy si bude možné zakoupit na místě. Nejste-li si jisti, jaké provazy jsou vhodné a kolik stojí, můžete se podívat na náš obchod s provazy www.provazem.cz nebo nám pošlete dotaz. Provazy doporučujeme kupovat až na workshopu.
 • Nejméně čtyři karabiny nebo kruh na zavěšování pro workshop č. 2. Karabiny i kruhy budou zakoupení na místě.
 • Pohodlné oblečení – kraťasy, legíny, tepláky a triko či tílko.
 • Doporučujeme pokrývku futonu (např.  deku).

Organizační pokyny

Otevření prostor bude v obou dnech 10:45.

Workshop se bude konat v Praze na Andělu v našem novém krásném studiu, přesná adresa vám bude zaslána po schválení registrace. V prostoru jsou futony, podložky nejsou potřeba. Do hlavního prostoru vstup pouze bez bot nebo v přezůvkách.

Na workshop je nezbytné se včas zaregistrovat, počet míst je omezený. Níže naleznete registrační formulář. Cena v registračním formuláři je pro jednu osobu. Při registraci uveďte počet osob (tj. pro pár vyberte 2 místa).

Pokud se hlásíte s partnerem každý zvlášť, prosím uveďte to do poznámky k registraci. Pro schválení rezervace je nutné mít partnera a platba předem. Pokud partnera nemáte, uveďte do poznámky k registraci, zda byste rádi vázali s mužem nebo ženou a jakou roli chcete zastávat. Registrace vám bude schválena v případě, že se přihlásí vhodný protějšek. Do té doby workshop, prosím, neplaťte.

Víkendové workshopy

#1 Seznámení s provazy
#2 Workshopy pro začátečníky
#3 Workshopy pro mírně pokročilé
#4 Workshopy pro
pokročilé
Série Kinbaku

Registrace

Podrobnosti Cena Počet
WS 1 a 2 – celý víkend (bez členství) 1 800 CZK   Uplynulá
WS 1 – Seznámení s provazy (bez členství) 1 050 CZK   Uplynulá
WS 2 - Částečné závěsy (bez členství) 1 200 CZK   Uplynulá
WS 1 a 2 – celý víkend (člen Subspace) (1 350 CZK) je k dispozici pouze pro členy. Uplynulá
WS 1 – Seznámení s provazy (člen Subspace) (788 CZK) je k dispozici pouze pro členy. Uplynulá
WS 2 - Částečné závěsy (člen Subspace) (900 CZK) je k dispozici pouze pro členy. Uplynulá
Workshop
WS 1 – Seznámení s provazy
Sobota 10.8.2024
11:00
18:30
WS 2 - Částečné závěsy
Neděle 11.8.2024
11:00
18:30
Lektoři