Noirot

Noirot se japonské bondáži aktivně věnuje od roku 2016. Za tu dobu trénoval s nejlepšími z českých i zahraničních lektorů. Ve vázání se zaměřuje na pohyb a práci s tělem, do svého techniky zapojuje i prvky z juda, tai-ji a masáží. Nejvíce ho oslovil styl vázání Nicolase Yoroïe. Kromě samotného vázání ho velmi zajímá i historie, tradice a vývoj shibari.

Thure

Thure je aktivní na naší vázací scéně přes 4 roky a patří mezi přední české riggery. Jeho vázání je silně inspirované Naka ryu. Je studentem Riccarda z Kinbaku LuXuria a Soptíka.

 

Janek Šlonc

Janek Šlonc se věnuje shibari od roku 2013. Absolvoval výcvik u Petra Málka zahrnující Rodinné konstelace, nástroje Tantry, vědomý dotek a práce s energií a tělem. Od r. 2014 vede workshopy u nás (v Praze, festivalu Art of Being), ale i v zahraničí (UK, DE, NL, AUT).

Váže především na zemi a přikládá velký význam propojení partnerů. Již tři roky se věnuje ruční výrobě stáčených provazů pro Shibari a Stick of Joy. Za tu dobu jeho výrobky kolují po celé Evropě. Můžete jej najít na Facebooku pod @Janeksrope a @Stickofjoy.

Ardent Michal

Ardent znamená „zapálený“ či „intenzivní“. Shibari se věnuje pátým rokem, nejvíce se učí u Soptíka, a také u zahraničních riggerů (např. Yoroï Nicolas, Riccardo WildTies, WykD, Pedro Cordas, Peter Slemrian). V bičích ho proškolili Kapitán Papírového Loďstva, Fred RX a Delta). Velmi ho baví Rough Body Play od Franka a Sheily. Jsou pro něj důležité D/s emoce a komunikace mezi partnery.

Více na ardentshibari.com.

Joan von Brook

Joan von Brook se v komunitě pohybuje od roku 2013 a od roku 2014 se účastní workshopů pořádaných Soptíkem jako jeho modelka, lektorka nebo obojí. Od začátku má zkušenosti s oběma stranami provazu. Při výuce se proto soustřeďuje na předávání informací vázajícím i vázaným.

Soptík

Soptík vede workshopy provazové bondage od roku 2011. Je autorem stránek xbondage.cz. Samotnému vázání se věnuje více než 18 let. Studoval japonskou bondage pod vedením nejvýznamnějších současných představitelů jako Kinoko Hajime, Osada Steve, Kanna, Naka Akira a mnoha dalších.