Lektoři

Zakládajícími lektory studia jsou Joan von Brook a Soptík. Od roku 2019 se pak do našeho týmu přidala řada našich žáků: Def, Nëya, Honza Dark a Nikoleta. V roce 2023 přibyl Lukáš, Dede a Sansei. Vedle nich pak můžete na akcích potkat celou řadu jejich partnerů a partnerek. Každý z nás svým osobitým a nezaměnitelným přístupem přináší témata sobě vlastní.

Soptík

Soptík

Lektor

Soptík je spoluzakladatelem našeho studia. Vede workshopy od roku 2011 doma i v zahraničí.

Vázáni Soptíka je o hlubokém spojení mezi dvěma lidmi, které nachází zejména v tradičním kinbaku. Studoval u učitelů, jako jsou Kinoko Hajime, Osada Steve, Akechi Kanna, Arnoys Nicolas. Vášnivě se věnuje různým druhům vázání, jako je například vázáni v pohybu, ale jeho srdce tíhne především k Naka ryu. Jeho styl je dnes formován nejvíce učiteli Naka Akirou a Riccardem Wildties.

Mimo provazové workshopy učí v Subspace také témata jako je rough body play nebo hypnóza.

Dede

Dede

Lektor

Riggerský styl Dedeho se odvíjí od nálady, se kterou společně s modelkou na session přichází.

Modelka nikdy neví dopředu, co ji čeká, jednou budete tančit a smát se a jindy bude trpět a prožívat celou škálu emocí. Dede váže napříč různými styly (Naka ryu, sadistické vázání, minimalistické vázání, improvizace…), díky čemuž si můžete na vlastní kůži vyzkoušet rozdíly mezi nimi a zjistit, který baví zrovna vás. V komunitě je od roku 2015, aktivně váže od roku 2019 a od roku 2021 učí v ostravské Klubovně, jejíž je spoluzakladatel. Jeho riggerské schopnosti se stále rozvíjí a zdokonalují. Absolvoval mnoho workshopů s různými zaměřeními a na další se chystá.

Honza Dark

Honza Dark

Lektor

Honza se s provazy setkává většinu svého života. Intenzivně se jim ale věnuje od roku 2015, kdy se stal žákem Soptíka.

Nenechal si však ujít ani žádné významné světové riggery současnosti, z nichž ho nejvíce ovlivnil Nicolas. Od roku 2019 je také lektorem v Subspace. Honza je při vázání hodně kontaktní a je zaměřený na hravé propojení s modelkou a bezpečnost. Rád se při vázání hýbe a využívá tělesné převahy.

Nëya

Nëya

Lektorka

Riggerka a modelka původem z Ostravy, která je již od roku 2019 součástí našeho lektorského týmu a také Klubovy Ostrava.

Nëya se věnuje mnoha stylům, jak z technického, tak estetického pohledu, nejvíce ji však baví improvizace, čtení reakcí partnera a práce s bambusy. Ani po letech vázání nezapomíná, že v shibari je stále se co učit a sama se aktivně vzdělává nejen v Česku, ale nyní hlavně v zahraničí.

Kromě vázání se Nëya věnuje také výrobě waxplay svíček pod značkou s názvem ”Nëya candles” a aktivně šíří povědomí o polyamory, jak se můžete sami přesvědčit například v podcastu “Šimrání” nebo “Rozkoš”.

Def Defkongice

Def Defkongice

Lektorka

Def se v komunitě intenzivně pohybuje od roku 2017 a navštěvuje téměř všechny workshopy našeho studia.

Je posedlá bezpečností. Její styl vázání je hravý, škádlivý a ráda své partnery potrápí.

Od vzniku Subspace se podílí na chodu studia, lektorkou je u nás od roku 2019. Najdete ji nejčastěji na bondage jamech a úterních workshopech Vázání pro každého.

Od roku 2023 pořádá workshopy a další akce v Brně.

Nikoleta

Nikoleta

Lektorka a modelka

Nikoleta váže, učí a zažívá obě strany provazu již od roku 2018.

Miluje zkoumání mnoha různých stylů, zatímco je hluboce ponořená do svých emocí, které mají tendenci proudit i navenek téměř hmatatelným způsobem. To, čím vyniká je skvělý feedback, ať už po emoční či technické stránce. Snaží se plně prožít každé vázání a najít jeho pravou podstatu. Díky tomu ji vídáme spoutanou různými styly i riggery.

Sansei

Sansei

Lektorka a modelka

Sansei podlehla provazům v roce 2017. Věnuje je primárně tradičnímu kinbaku.

Její přístup k provazům je specifický prozkoumáváním často temných emocí, jejich krásy a na straně modelky skrze odevzdání nachází až změněný stav existence. Zkušeností z obou rolí jí umožňuje lepší pochopení a předávání hlubšího vhledu dál. Oblíbila si japonskou estetiku a filozofii, která je pro ni velkou inspirací ve vázáni. Od roku 2022 studuje styl Kinbaku LuXuria s Riccardem Wildties a Red Sabbath.

Joan von Brook

Joan von Brook

Lektorka a modelka

Joan von Brook je lektorka, perfomerka, modelka, riggerka a spoluzakladatelka Subspace.

Je shibari nadšencem od roku 2013. Nejdříve jako vázaná, ale záhy se začala učit také vázat. Od roku 2015 učí workshopy a vystupuje v Česku i zahraničí. Její hlavní inspirací jako riggerky je Soptík a Nicolas Arnoys. Jako modelka těží ze zkušenosti s náročnými úvazy hlavně v Naka-ryu, Yoroi-ryu a z vázání s Tifereth. Její vášní v učení je vytváření praktických cvičení pro každou pokročilost, postavených na prožitku vázaných i vázajících.

Lukáš

Lukáš

Lektor a model

Lukáš začal svou cestu s provazem roku 2020 jako rigger a rok nato se zapojil i jako model.

Rád přepíná mezi různými styly a prozkoumává všechny možné způsoby vázání. Před nedávnem se zamiloval do vázání na bambusu a baví ho tanec s provazy. Soustřeďuje se z obou stran hlavně na body-awareness, pohyb a dotek. Jako asistenta ho můžete od začátku roku 2022 vídat s Joan na workshopech #1 Seznámení s provazy, od března 2023 se zařadil mezi náš stálý tým samostatných lektorů.

Kameko

Kameko

Modelka

Kameko se věnuje shibari od roku 2015.

Původně začala jako modelka, dnes se věnuje oběma stranám provazu a zaměřuje se na selftie (vázání sama sebe). Má za sebou několik vystoupení na domácí scéně po boku Andrea Ropes, Noirota a dalších.  Je pro ni typická hravost, pohyb v provazech a nepředvídatelnost.
U nás ji v lektorské roli můžete vidět zejména po boku Nëyi.

Ravi

Modelka

Váže od roku 2019. V oblibě má hlavně směr vázání Naka ryu.

Zajímá se o detaily historie vázání, myšlenkové proudy a filozofické kontexty, a hodně se věnuje modelkovským tématům, jako je bezpečnost, poznání vlastního těla a odevzdání se.

Tereza Srdcem

Tereza Srdcem

Modelka

Tereza učí jógu od roku 2018. Také ji můžete vidět na našich workshopech jako modelku.

Věnuje se převážně Vinyasa Flow a dynamickým stylům. Jejím cílem je, aby cvičící odcházeli z jógy s podvědomím o svém těle, duchu a mysli, která by měla být v souladu s tím, v jaké životní etapě se člověk právě nachází.

Azeret

Azeret

Modelka

Azeret se v provazech pohybuje zhruba pět let a na jejich druhé straně aktivně rok a půl.

Ve svém vázání na obou stranách pracuje s vědomým dotekem, body awareness a stylem nejbližší je jí Naka ryu a vázání v pohybu. Jako rigger si ráda hraje s tělem i myslí svých partnerů a zkoumá různé emoce od těch temných až po ty pečující.
Na našich workshopech ji můžete vidět jako modelku po boku našich lektorů, hlavně Neyi.

Azrea

Azrea

Modelka

Azrea váže od roku 2018, v provazech ji nejvíce oslovuje tradiční kinbaku. Nejčastěji ji můžete vidět v provazech Sansei.

Od doby, kdy Azrea začala vázat, prošla velkým posunem a v provazech našla sílu být sama sebou. Přirozenost a svoboda prožitku, otevřenost emocím a bezpečný přístup k vlastním hranicích je pro ni velmi důležitý a cestu k nim předává i svým studentům. V provazech je velmi přítomná a užívá si každý moment společné cesty se svým riggerem. 

Ovládá i základy vázaní jako rigger a je velkou pomocí při učení začátečnických workshopů.