UplynuláSpontánní vázání na zemi aneb improvizace, kontakt, plynulost

  • Workshop
    6.6.2020
    11:00 - 18:30

Vyjděme z představy, že vázání je forma mazlení. Chceme se tedy koncentrovat především na partnera, méně pak na řešení úvazu. Mohli bychom procítěně vázat nějaký standardní úvaz, ale tentokrát se necháme vést spíše tělem partnera a využijeme to, co nám zrovna nabídne konkrétní situace. Dáme si přitom záležet, abychom partnera měli pod kontrolou a funkčně spoutaného.

Zaměříme se na fyzický kontakt partnerů během vázání, jemnou manipulaci s tělem, plynulost pohybů a minimalizaci technického šumu. Budeme se věnovat vázání jen jedním provazem, improvizovanému hledání rohů a kotev, působení různých pocitů provazy.

Vázající zapojí celé své tělo jako opěrný bod a kontakt s vázaným. Zkusíme vázat v netradičních polohách (ne jako obvykle – v kleče za sebou), či vázání jen jednou rukou, zatímco druhou budeme partnera držet. Zkusíme vázat partnery k vlastnímu tělu a ukážeme si, jaké to má výhody.

Zmíníme „armfetish“ – estetiku spoutaných rukou a paží.

Budeme vázat především na zemi, případně do částečných závěsů.

Pokročilost: Workshop je určen všem, kteří mají alespoň minimální zkušenost s provazy.

Vezměte si s sebou

  • Provazy – vezměte si 6-8 provazů. Vhodná délka provazů je 7,5-8 metrů. Provazy si bude možné zakoupit na místě. Nejste-li si jisti, jaké provazy jsou vhodné a kolik stojí, můžete se podívat na náš obchod s provazy www.provazem.cz nebo nám pošlete dotaz. Provazy doporučujeme kupovat až na workshopu.
  • Šátek na zavázání očí.
  • Karabiny nebo kruh na zavěšování využijí pokročilejší, kteří budou chtít využít částečný závěs. Karabiny i kruhy budou zakoupení na místě.

Organizační pokyny

Otevření prostor: 10:45.

Přesná adresa místa konání vám bude zaslána až po schválení registrace.

Na workshop je nezbytné se včas zaregistrovat, počet míst je omezený. Níže naleznete registrační formulář. Cena v registračním formuláři je pro jednu osobu. Při registraci uveďte počet osob (tj. pro pár vyberte 2 místa). Pokud se hlásíte s partnerem každý zvlášť, prosím uveďte to do poznámky k registraci. Pro schválení rezervace je nutné mít partnera a platba předem.

Lektoři

We're sorry, but all tickets sales have ended because the event is expired.