UplynuláProvaz okolo krku, Hojojutsu a Strappado (obsazeno)

 • WS 1 - Provaz okolo krku a Hojojutsu
  5.9.2020
  11:00 - 18:30
 • WS 2 - Strappado a částečné závěsy
  6.9.2020
  11:00 - 18:30

Workshop je plně obsazený. Je však možné, že někteří z účastníků workshop neuhradí nebo onemocní (zpravidla týden předem). Šance tak stále je, hlaste se proto na místa náhradníků a my se vám ozveme, pokud se místo uvolní.

Víkend 5-6. září 2020 bude věnován méně obvyklým tématům. V sobotu se podíváme na bezpečně vázání okolo krku. A v něděli se  naučíme vázat ruce za zády v tzv. strappadu a jak tento úvaz využít v částečných závěsech a predikamentech.

WS 1: Provaz okolo krku a Hojojutsu

Sobota 5.9.2020 11-18:30 (s přestávkou na oběd)

Provaz okolo krku, držení za krk a v nejzazší formě škrcení je pro mnoho lidí jednou z nejvíce vzrušujících aktivit. Zároveň však patří mezi ty nejnebezpečnější techniky, pokud je nesprávně provedete.

Na workshopu se podíváme na základy anatomie krku, vysvětlíme si rozdíl mezi zaškrcením krčních tepen a dýchání a jejich rizika. Naučíte se základy bezpečnosti, jak sledovat signály těla a předcházet nehodám.

Tyto znalosti následně použijeme k vytváření vázání i predikamentů s provazem okolo krku.

Rovněž si ukážeme úvazy ve stylu hojojutsu. To je starodávné japonské bojové umění zaměřené na znehybnění a spoutání protivníka, které k tomu obvykle využívá vedení provazu okolo krku. Naprostá většina jeho technik je nevhodná pro vázání partnerů, na kterých nám záleží (nejste-li nadšenci do historie nebo bojových umění). Na workshopu se naučíte přátelštější, bezpečnější, ale stále restriktivní formy adaptované z původních vzorů hojojutsu.

Každý účastník musí mít bezpečnostní nůžky (možno zakoupit i na místě).

Pokročilost: Workshop je určen středně pokročilým a pokročilým, kteří již zvládají základy závěsů. K účasti je nutné umět vázát 2-provazové Takate Kote.

WS 2: Strappado a částečné závěsy

Neděle 6..9.2020 11-18:30 (s přestávkou na oběd)

Strappado poskytuje v závěsech stejnou funkčnost jako Takate kote, ale přidává další rozměr – uvázání rukou (zpravidla) k závěsnému bodu pro větši kontrolu a bezmocnost svázaného. Na tomto workshopu se naučíte dobře vázat a využívat tento úvaz v částečných závěsech a za použití fantazie a zlomyslnosti i pro vytváření predikamentů.

Pokročilost: Workshop je určen mírně pokročilým a pokročilým, kteří již zvládají základy závěsů. K účasti je nutné umět vázát 2-provazové Takate Kote.

Vezměte si s sebou

 • Provazy – vezměte si 8-9 provazů. Vhodná délka provazů je 7,5-8 metrů. Provazy si bude možné zakoupit na místě. Nejste-li si jisti, jaké provazy jsou vhodné a kolik stojí, můžete se podívat na náš obchod s provazy www.provazem.cz nebo nám pošlete dotaz. Provazy doporučujeme kupovat až na workshopu.
 • Bezpečnostní nůžky nebo hák na řezání provazů. Nůžky si bude možné zakoupit na místě.
 • Karabiny nebo kruh na zavěšování. Karabiny i kruhy budou zakoupení na místě.

Organizační pokyny

Otevření prostor bude v obou dnech 10:45.

Přesná adresa místa konání vám bude zaslána až po schválení registrace.

Na workshop je nezbytné se včas zaregistrovat, počet míst je omezený. Níže naleznete registrační formulář. Cena v registračním formuláři je pro jednu osobu. Při registraci uveďte počet osob (tj. pro pár vyberte 2 místa). Pokud se hlásíte s partnerem každý zvlášť, prosím uveďte to do poznámky k registraci. Pro schválení rezervace je nutné mít partnera a platba předem.

 

Lektoři

We're sorry, but all tickets sales have ended because the event is expired.