UplynuláVázání okolo krku

Vázání okolo krku
 • WS 1 - Provaz okolo krku a Hojojutsu
  27.8.2022
  11:00 - 18:30
 • WS 2 - Vázání okolo krku v částečných a úplných závěsech
  28.8.2022
  11:00 - 18:30

Provaz okolo krku, držení za krk a v nejzazší formě škrcení je pro mnoho lidí jednou z nejvíce vzrušujících aktivit. Zároveň však patří mezi ty nejnebezpečnější techniky, pokud je nesprávně provedete. V sobotu se podíváme na bezpečnost a základy vázání okolo krku. V něděli rozšíříme tyto znalosti na použití v částečných a úplných závěsech.

WS 1: Provaz okolo krku a Hojojutsu

Vázání okolo krkuSobota 27.8.2022 11-18:30 (s přestávkou na oběd)

Na workshopu vás seznámíme se základy anatomie krku, vysvětlíme si rozdíl mezi zaškrcením krčních tepen a dýchání a jejich rizika. Naučíte se základy bezpečnosti, jak sledovat signály těla a předcházet nehodám.

Tyto znalosti následně použijeme k jednoduchému a bezpečnému hraní si s provazem uvázaným okolo krku.

Rovněž si ukážeme úvazy ve stylu Hojojutsu. To je starodávné japonské bojové umění zaměřené na znehybnění a spoutání protivníka, které k tomu obvykle využívá vedení provazu okolo krku. Naprostá většina jeho technik je nevhodná pro vázání partnerů, na kterých nám záleží (nejste-li nadšenci do historie nebo bojových umění). Na workshopu se naučíte přátelštější, bezpečnější, ale stále restriktivní formy adaptované z původních vzorů hojojutsu.

Každý účastník musí mít bezpečnostní nůžky (možno zakoupit i na místě).

Pokročilost: Workshop je určen mírně pokročilým a pokročilým, kteří již zvládají základy závěsů. K účasti je nutné umět vázát 2-provazové Takate Kote. Podmínkou je absolvování Workshopu pro začátečníky.

WS 2: Vázání okolo krku v částečných a úplných závěsech

Vázání okolo krkuNeděle 28.8.2022 11-18:30 (s přestávkou na oběd)

Na tomto workshopu si rozšíříme naše znalosti vázání okolo krku. Ukážeme si o způsoby jejich použití v běžném vázání, a to zejména v částečných a úplných závěsech.

Naučíme se, jak obohatit téměř libovolné vázání o provaz okolo krku a neohrozit při tom bezpečnost našeho partnera. Podíváme se, jak s jeho pomocí vytvářet zajímavé predikamenty. Nakonec si vyzkoušíme i trochu hraní na hraně (edgeplay) avšak pořád s důrazem na bezpečnost.

Každý účastník musí mít bezpečnostní nůžky (možno zakoupit i na místě).

Pokročilost: Workshop je určen pokročilým, kteří již zvládají závěsy na pokročilé úrovni. K účasti je nutné umět vázát 2-provazové Takate Kote. Podmínkou je absolvování WS 1 a Workshopu pro mírně pokročilé.

Vezměte si s sebou

 • Provazy – vezměte si 8-9 provazů.  Vhodná délka provazů je 7,5-8 metrů. Provazy si bude možné zakoupit na místě. Nejste-li si jisti, jaké provazy jsou vhodné a kolik stojí, můžete se podívat na náš obchod s provazy www.provazem.cz nebo nám pošlete dotaz. Provazy doporučujeme kupovat až na workshopu.
 • Karabiny nebo kruh na zavěšování nebudete–li používat bambus. Základní karabiny v omezeném množství budou k zapůjčení na místě, kruh a karabiny bude možné zakoupit.

Organizační pokyny

Otevření prostor bude v obou dnech 10:45.

Přesná adresa místa konání vám bude zaslána až po schválení registrace.

Na workshop je nezbytné se včas zaregistrovat, počet míst je omezený. Níže naleznete registrační formulář. Cena v registračním formuláři je pro jednu osobu. Při registraci uveďte počet osob (tj. pro pár vyberte 2 místa). Pokud se hlásíte s partnerem každý zvlášť, prosím uveďte to do poznámky k registraci. Pro schválení rezervace je nutné mít partnera a platba předem.

 

Lektoři

We're sorry, but all tickets sales have ended because the event is expired.