Budoucí Série workshopů Základy kinbaku I

Foto: Soptik/Sansei, Model: Azrea

Připravili jsme pro Vás sérii večerních workshopů, během kterých se naučíme základní, jednoduché, ale přesto důležité principy vázání. Stejně jako stačí znát pár not a můžete skládat melodie, stáčí si osvojit pár prvků a struktur vázání a můžete tvořit jedinečné momenty, ve kterých si s partnerem budete užívat, co máte rádi.

Začneme základními kameny, jako jsou uzly, manipulace s provazem, jednoduché úvazy, struktury a jiné. Naučíme se nejen partnera svázat, ale i užít si každý moment společné cesty s provazem. Naučíme se věci dělat bezpečně. Nakoukneme do vázacího názvosloví i do historie tradičního kinbaku.

Workshop I: Double column tie

Foto: Soptik/Sansei, Model: Azrea

Nemusíte se bát, že o vázání nic nevíte. V prvním workshopu si osvojíme tak základní věci, jako například držení provazu a kterou částí vážeme. Naučíme se, jak pomocí Double column tie svázat ruce, nebo jiné dvě části těla k sobě a podíváme se i na praktické využití tohoto úvazu.

Workshop II: Šněrované vázání

V druhém workshopu plynně navážeme na workshop předchozí, naučíme se Šněrované vázání a způsoby, jak ho zakomponovat do naší session. Šněrované vázání nejen že vypadá velmi elegantně, ale taky dává vázaným pocit pevného objetí provazy a dokáže vyvolat silné emoce a prožitek.

Workshop III: Technika a praxe

V třetím workshopu se zaměříme na zdokonalení naší techniky a práce s provazem. Naučíme se základní uzly a třecí uzly, rozdíly mezi nimi nebo zakončení provazu, a to budeme procvičovat znovu a znovu a pak ještě jednou, abychom na příštím workshopu mohli zaměřit naši pozornost na nejdůležitější součást vázání, prožitek a emoce.

Workshop IV: První úvazy

Foto: Soptik/Sansei, Model: Azrea

VVe čtvrtém workshopu se naučíme první kompletní úvazy, například všem známý Hogtie (kozelec). S technikou, kterou jsme si již osvojili, budeme trochu improvizovat a ponoříme se hlouběji do naši session a prožitku.

Workshop V: Single column tie

Než se podíváme na další úvazy, naučíme se v pátém workshopu této série velmi důležitý prvek – Single column tie, který se používá například pro vázání jedné ruky i jiných částí těla. Ukážeme si jeho praktické využití, a zakomponujeme ho do úvazů, které již známe. Také zapracujeme na správném napětí v provazech.

Workshop VI: Tradiční úvazy

Foto: Soptik/Sansei, Model: Azrea

Šestý workshop bude opět zaměřen na kompletní, tentokrát více tradiční úvazya to za pomocí Single column tie. Naučíme se jedno provazový hrudní úvaz Gote a z dalších úvazů například Ebi, které má v Japonsku velmi dlouhou a temnou historii. Nakoukneme maličko i do Kinbaku názvosloví.

Workshop VII: Takate kote

Foto: Soptik/Sansei, Model: Azrea

Sedmý workshop bude zaměřen na pravděpodobně nejznámější úvaz, Takate kote, který je nezbytným prvkem pro vázání složitějších věcí jak na zemi, tak později v závěsu. Existuje v mnoha různých variantách. My se naučíme Takate kote vycházející z tradičního stylu Naka ryu, o kterém si krátce popovídáme a letmo nakoukneme i do historie Kinbaku.

Workshop VIII: Závěsné provazy

Foto: Soptik/Sansei, Model: Azrea

V osmém a posledním workshopu ze série Základy Kinbaku se naučíme úplné základy manipulace a práce se závěsnými provazy. Sice ještě nebudeme dělat složité závěsy, ale umět pracovat se závěsnými provazy se nám může hodit i při práci na zemi a naše vázání to může okořenit silnějším prožitkem. Na konec série workshopů pro Vás máme připravené malé motivační překvapení.

Pokročilost

Nikdy jste nedrželi provaz v ruce? Nevadí. Workshop je určen úplným začátečníkům, ale i mírně pokročilým, který se chtějí zdokonalit před pokročilejšími workshopy, nebo se zaměřit na své slabiny v jednotlivých tématech workshopů.

Vezměte si s sebou:

  • Provazy – pět až šest provazů. Vhodná délka provazů je 7,5-8 metrů. Provazy si bude možné zakoupit na místě. Nejste-li si jisti, jaké provazy jsou vhodné a kolik stojí, můžete se podívat na náš obchod s provazy www.provazem.cz nebo nám pošlete dotaz. Provazy doporučujeme kupovat až na workshopu.

Organizační pokyny

Otevření prostor bude v 17:30. Doporučujeme přijít s dostatečnou rezervou, aby mohl workshop začít včas, resp. dveře se zavírají v 18:00.

Workshop se bude konat v Praze na Andělu v našem provazovém studiu, přesná adresa vám bude zaslána po schválení registrace. V prostoru jsou futony, podložky nejsou potřeba. Do hlavního prostoru vstup pouze bez bot nebo v přezůvkách.

Na workshop je nezbytné se včas zaregistrovat, počet míst je omezený. Níže naleznete registrační formulář. Cena v registračním formuláři je pro jednu osobu. Při registraci uveďte počet osob (tj. pro pár vyberte 2 místa).

Pokud se hlásíte s partnerem každý zvlášť, prosím uveďte to do poznámky k registraci. Pro schválení rezervace je nutné mít partnera a platba předem.

 

Registrace

Podrobnosti Cena Počet
Základy kinbaku I (bez členství) 3 200 CZK  
Základy kinbaku I (člen Subspace) (2 400 CZK) je k dispozici pouze pro členy. V Prodeji
Workshop
Workshop I: Double column tie
Pondělí 21.10.2024
18:00
19:45
Workshop II: Šněrované vázání
Pondělí 28.10.2024
18:00
19:45
Workshop III: Technika a praxe
Pondělí 4.11.2024
18:00
19:45
Workshop IV: První úvazy 
Pondělí 11.11.2024
18:00
19:45
Workshop V: Single column tie 
Pondělí 18.11.2024
18:00
19:45
Workshop VI: Tradiční úvazy
Pondělí 25.11.2024
18:00
19:45
Workshop VII: Takate kote 
Pondělí 2.12.2024
18:00
19:45
Workshop VIII: Závěsné provazy
Pondělí 9.12.2024
18:00
19:45
Lektoři